Tinkamas valymo priemonių pasirinkimas ir apsauga

Po pramonės revoliucijos, kuri kaip žinia baigėsi 1960 metais, mokslininkai ir inžinieriai iš viso pasaulio pradėjo siūlyti daugybę valymo priemonių, kurių pagrindą sudarė įvairios cheminės medžiagos. Iš esmės šiandien situacija nėra pasikeitusi, tik šiuo metu cheminių medžiagų įvairovė yra dar didesnė, todėl yra labai svarbu mokėti išsirinkti tinkamiausią valymo priemonę, atsižvelgiant į jos paskirtį, cheminę sudėtį.

Labiausiai patartina rinktis bekvapes valymo priemones, nes kvapai dažniausiai nėra natūralios prigimties, o kenksmingos ir pavojingos cheminės medžiagos. Jeigu yra plaunama ar valoma prastai vėdinamoje arba visai nevėdinamoje patalpoje, tai reikėtų vengti tokių valymų priemonių, kurių sudėtyje yra chloro, nes chloro junginiai yra žalingi sveikatai. Chloro junginiai dirgina odą, gali sukelti niežulį, įvairius paraudimus, bei dirgina kvėpavimo takus. O chlorui reaguojant su kitomis cheminėmis medžiagomis, gali susidaryti nuodingų junginių dujos, kurios yra dar kenksmingesnės žmogaus sveikatai.

Siekiant apsaugoti sveikatą naudojant efektyvias valymo priemones, yra svarbu ne tik patalpų vėdinimas, bet ir kiti apsisaugojimo būdai. Pavyzdžiui atliekant langų valymą tam skirtomis valymo priemonėmis, reikia apsaugoti akis užsidedant specialius akinius, nes kitaip valiklių sudėtyje esančių acto ir amoniako garai gali sudirginti akis, sukelti perštėjimą ar ašarojimą. O orkaičių valikliai yra koncentruoti, apsipylus odą, ją galima nusideginti, todėl valant patartina naudoti apsaugines pirštines.

Tačiau taip pat reikia atkreipti dėmesį į medžiagų pasirinkimą, nes nuo to labai priklauso su kokiomis valymo priemonėmis jas galima valyti. Pavyzdžiui indai, kurie yra padengti teflonu, yra labai patogūs bei suteikia galimybę naudoti mažiau riebalų, tačiau reikia atkreipti dėmesį ir į jų priežiūrą. Tefloninius indus nėra patartina šveisti milteliais ar metalinėmis kempinėmis, bei maišyti ar pjaustyti juose gaminamų maisto patiekalų metaliniais stalo įrankiais, nes pažeistas tefloninis paviršius išskiria sveikatai pavojingas koncerogenines medžiagas, o jeigu nėra atkreipiama dėmesio į tefloninio paviršiaus pažeidimus, tai šios sveikatai pavojingos medžiagos yra suvalgomos kartu su maistu. Plastikiniai indai bei įrankiai išsiskiria savo populiarumo. Tačiau jų negalima dėti į mikrobangų krosnelę, nes šildomas plastikas gali išskirti tokias kenksmingas medžiagas kaip bisfenolis. Plastikinius indus galima valyti su geriamąja soda, vėliau nuplovus vandeniu. Taip pat naudojimui galima rinktis ir medinius įrankius ar indus. Jų plovimui nėra patartina naudoti vandenį ar indų plovimų skystį, nes tai gali pakenkti medinių pjaustymo lentų ar kitų medinių įrankių paviršiams. Medinių paviršių valymui galima naudoti actą, suvilgius į jį šluoste. Taip pat tam tinka acto rūgštis, nes ji puikiai dezinfekuoja ir naikina pavojingas bakterijas. O norint į pjaustymo lentelę įsigėrusį blogą kvapą, reikėtų užberti valgomosios sodos, o paskui užpurkšti acto. Tuomet reikia palaukti nuo penkių iki dešimties minučių kol nustos putoti ir šnypšti, o tuomet galima nuplauti vandeniu. Stikliniai indai yra padaryti iš natūralių medžiagų, todėl jie yra priskiriami ekologiškų indų tipui, kurie nekelia žmogaus sveikatai. Taip pat juos yra patogu naudoti, nes jų paviršiai yra higieniški, bei juos lengva plauti bei valyti.

Cheminės valymo priemonės yra efektyvios, jų naudojimas leidžia sutaupyti nemažai laiko ir pinigų, taip pat tai yra daug patogesnis metodas, nei pavyzdžiui valymas mechaniniu būdu, tačiau reikėtų nepamiršti ir apie jų tinkamą naudojimą. Jeigu valymo metu bus pasirūpinta saugumo, apsisaugojimo priemonėmis ir bus vėdinamos patalpos, tai tokiu atveju galima naudoti net ir tas valymo priemones, kurių sudėtyje yra agresyvių ir pavojingų medžiagų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.