Klaidos, kuriant svetainę

Kai šiais laikais viska realybė virsta skaitmenine, ir viskas, kas vyksta aplink mus, turi turėti ir atitikmenį anapus ekrano, interneto svetainiu kurimas paliečia kone kiekvieną žmogų bent kartą gyvenime. Tai reikia susikurti savo paslaugų svetainę, tai portfolio, tai atidaryti nedidelę elektroninę parduotuvę, tai pradėti rašyti tinklaraštį apie siaubingus išgyvenimus vidurinėje mokykloje. Kad ir kaip pažiūrėsi, vis tiek kiekviename žmoguje matysi žymes ankstesnių bandymų sukurti kokią nors interneto svetainę. Kai žmonės kuria patys, jie padaro klaidų, kurios taip sugadina visą reikalą, kad niekam pasidaro nebeįdomu ir svetainės turinys. Kokios tos klaidos? Štai keletas jų.

Neieško profesionalų
Klaidų išvengimas kuriant svetainę tai pirmoji klaida, kurią galima kartoti visose gyvenimo srityse, tai bandymas viską padaryti pačiam arba pačiai. Juk interneto svetainiu kurimas nėra toks sudėtingas, kaip raketinių mechanizmų projektavimas, pagalvoja taip dažnas, ir pabando susikurti svetainę. Jeigu ji jums reikalinga labai neoficialiems tikslams, taip pat ne komercijai, o gal tik sau pačiam – tuomet žaiskite ir darykite visas toliau aprašytas klaidas bei dar daugiau jų. Tačiau jeigu visgi jums reikia geros respektabilios svetainės, tai nustokite galvoti, kad viską galite padaryti pats.

Nugrūda svarbią informaciją

Klaida, kurią daro daug kas, užsigeidęs pats susikurti interneto svetainę – svarbios informacijos paslėpimas. Taip jau nutinka, kad žmonės kartais nevaldo teksto, nevaldo minčių, bando kažką kopijuoti, tačiau nepasidaro ir nepajunta savos struktūros, ir gauna labai prastą rezultatą. Visada galvokite, kas iš tiesų yra pas jus svarbu. Dėl ko žmonės pas jus ateina, ir ką jūs norite, kad jie iš tikro pamatytų. jeigu visi ateina dėl to, kad nori sužinoti paslaugų kainas, tai prie kainų skilties pateikite ir tą konkurso arba akcijos pasiūlymą, kurį šiuo metu kaip tik visur viešinate. Jeigu norite, kad žmogus greitai ir lengvai rastų informaciją – tai nenugrūskite jos į tolimiausius dukterinius meniu. Grupuokite protingai į penkias ar keturias skiltis ir venkite daryti dukterinius meniu, kurie labai gali apsunkinti jūsų svetainės išvaizdą, įvaizdį ir funkcionalumą.

Šabloninis dekoratyvus dizainas
Kartais interneto svetainiu kurimas, kai jis atliktas savarankiškai paprasto žmogaus, o ne profesionalo, išsiduoda tiesiog dėl to, kad būna šabloniškas dizainas. Kai tai yra į akį nekrentantis minimalizmas, tada nekyla didelių problemų, nes viskas tiesiog tvarkinga. Tačiau jeigu uždedate kičinį ir labai perkrautą dizainą – galite viską labai sugadinti ir svetainę paversti tokiu pačiu klounu, kokiu kartais tampa pernelyg daug prisidažiusios pardavėjos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.